Na této stránce najdete odkazy na dodatky a aktualizace k 1. vydání knihy Titulkujeme profesionálně (vydání z roku 2011, ISBN  978-80-904887-9-3). Některé z nich jsou volně přístupné, jiné jsou určené jen pro majitele knihy.

Pokud si knihu objednáte přímo od autora a nakladatele na těchto stránkách pomocí objednávkového formuláře, máte možnost vybrat si, zda chcete, abychom Vám případné nové materiály posílali průběžně mailem. Na nové materiály také budeme upozorňovat na našem profilu na Facebooku.

1. Otevření titulků ve formátu TXT pomocí programu Subtitle Workshop (volně přístupné, PDF) – Vytvořili jste např. ve Wordu titulky a máte je uložené ve formátu TXT? Pak je můžete otevřít v programu Subtitle Workshop a dál s nimi pracovat

2. Základní metody časování titulků (pro majitele knihy – zaheslovaný zip: heslo = 4. slovo na str. 96 knihy Titulkujeme profesionálně) – Jaké jsou základní možnosti časování titulků vytvořených v běžném textovém editoru a uložených ve formátu TXT?

3. Přehrávač, který šetří čas a zdraví (pro majitele knihy – zaheslovaný zip: heslo = 4. slovo na str. 64) – tip na vynikající přehrávač Express Scribe

4. Možnosti časování v programu VisualSubSync (pro majitele knihy – zaheslovaný zip: heslo = 1. slovo na 2. řádku na str. 44) – jak načasovat titulky uložené ve formátu TXT, jak časovat titulky pomocí funkce “text pipe” aj.

5. Změny v zákonech od 2. vydání knihy Titulkujeme profesionálně – o plátcovství DPH a srážkové dani

6. Velká aktualizace, říjen 2017 – srážková daň, změna autorského zákona, korpusy, tipy, oprava

Errata k 1. vydání

– V bibliografii technickým nedopatřením vypadl tento titul: Kautský, O.: Dabing, ano i ne. 1970.

– U Bernské úmluvy vypadla informace, že její české znění vyšlo ve vyhlášce ministra zahraničních věcí č. 133/1980 Sb.

– V dodatku č. 2 bylo chybně uvedeno, že v programu se začátek a konec zobrazení titulku nastavuje klávesovou zkratkou Ctrl+C a Ctrl+V. Správná informace: k tomuto účelu slouží zkratka Alt+C a Alt+V. (V souboru na těchto stránkách byla chyba opravena.)

– K dodatku č. 3. V nejnovější verzi programu Express Scribe neslouží k pomalému přehrávání klávesa F2, ale klávesa F11. (Do souboru na těchto stránkách byla informace doplněna.)